logotyp

Základní škola Černuc, s více jak 150-ti letou tradicí, je malotřídní školou rodinného typu.

Nízký počet žáků umožňuje individuální přístup ke každému dítěti. Pomáháme dětem rozvíjet jejich schopnosti, vedeme je k samostané i týmové práci.

Naši školu navštěvují děti nejen z Černuce, ale i z těchto lokalit: Nabdín, Miletice, Uhy, Sazená, Velvary.

Klademe důraz na:

• bezpečné prostředí podněcující aktivitu žáků
  • partnerské vztahy mezi učitelem, žákem a rodiči
  • rozvoj osobnosti žáka
  • vzájemné respektování
  • rozvoj spolupráce a komunikace
  • rozvoj zvídavosti žáka
  • smyslové a prožitkové učení
  • propojení školy se životem

Nabízíme:

• rodinné prostředí s nižším počtem žáků ve třídě
  • týmovou spolupráci žáků
  • zájmové kroužky
  • rozvoj zájmů při pobytu ve školní družině - i ranních hodinách
  • účast na kulturních akcích, exkurze, výlety
  • školu v přírodě
  • terénní vyučování v okolí školy, školní výukové projekty, pravidelné akce a slavnosti
  • angličtinu od 1. třídy

NÁVRAT DO ŠKOLY!!!

Na základě vládních ustanovení bude obnovena prezenční výuka
1. , 2. a 4. ročníku (spojený s 2. ročníkem)
18. listopadu 2020.
Budeme se těšit na všechny děti !
Nošení roušek je povinné během celého vyučování. Každé dítě bude mít v sáčku dvě náhradní roušky.

************************************************************

Distanční výuka do 2.11. 2020

Pravidla pro distanční výuku:

1. On-line výuka probíhá dle upravených rozvrhů, naleznete v záložkách jednotlivých ročníků.
  2. Každá třída se připojuje k online výuce dle pokynů svého třídního učitele. (Zoom a Skype)
  3. On-line hodiny jsou povinné pro všechny. Kdo se nepřipojí, musí dodat na příslušné hodiny omluvenku. (Nutné se domluvit s třídním učitelem).
  4. Domácí práci odevzdávají žáci včas a dodržují instrukce příslušného učitele.
  5. V případě potíží, kontaktujte svého třídního učitele.

V týdnu od 26. 10. do 30. 10. probíhají celostátní podzimní prázdniny, během kterých nebude on-line výuka.

Zadávané úkoly naleznete průběžně na webových stránkách v záložkách jednotlivých ročníků.

Prosíme Vás všechny o velkou trpělivost a shovívavost v prvních dnech distanční výuky. Snažíme se vše nastavit tak, abychom mohli dětem poskytnout co nejlepší možnost vzdělávání v rámci nového režimu.

Koronavirus - nová opatření

Z důvodu nařízení vlády ČR bude ZŠ Černuc uzavřena od středy 14. 10. 2020 do 1. 11. 2020.

" Školy s výjimkou mateřských přecházejí na distanční výuku, do lavic se žáci vrátí v pondělí 2. listopadu. Na středních školách se zakáže i praktická výuka, jež byla dosud možná. Na vysokých školách budou pouze zkoušky do 10 osob. Péče o děti pracovníků záchranného systému bude zajištěna. Zakazuje se ubytování studentů na kolejích či internátech, pokud mají trvalé bydliště jinde v Česku. "

O průběhu distanční výuky, která bude zahájena 14. 10. 2020 Vás budeme průběžně informovat.

Tel: škola: 315 761 302, 739 035 297

E-mail: zscernuc@seznam.cz